KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnål 15847341
nr 1584 7341
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Torrnål, "Från Börshuset", Signerad. Bildmått: 30x37 cm, yttermått inklusive ram: 48x52 ca
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:01:55
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth